FAQ

FAQ – najczęściej zadawane pytania

+-Chciałbym/chciałabym zamówić usługę, co mam zrobić?

1. Nawiązanie kontaktu (telefon, e-mail lub formularz kontaktowy) w celu przedstawienia kształtu planowanej inwestycji. W tym przypadku będą konieczne szczegóły: oczekiwany termin realizacji, miejsce zlecenia, projekt/szkic/opis słowny kształtu inwestycji. 2. Na podstawie otrzymanych szczegółów oraz wizji lokalnej sporządzona zostaje wycena szczegółowa. 3. Rezerwacja terminu. 4. Realizacja

+-Czy wykonuje Pan oględziny, wyceny prac?

Tak. Wycenę szczegółową sporządzam na podstawie projektu/opisu oraz oględzin miejsca inwestycji.  W przypadku realizacji zlecenia koszt wyceny zawiera się w kwocie usługi.

+-Ile za m2 ułożenia płytek?

Każda inwestycja wymaga jednak indywidualnego podejścia. Spieki kwarcowe, płytki wielkoformatowe – wycena indywidualna. Zachęcam do odwiedzenia wątku na blogu, gdzie temat wycen zostaje poruszony szczegółowo: http://glazurnikwawa.pl/jak-wyceniac-prace-glazurnicze/

+-Jak długo będzie trwała realizacja zlecenia?

Wszystko zależy od zakresu oraz skomplikowania prac, które zostaną mi powierzone. Kompleksowe wykonanie średniej wielkości łazienki (do 30 m2 płytek) nie powinno zająć więcej niż 10 dni pracy.
Ułożenie płytek na podłogach idzie zwykle zdecydowanie szybciej.

+-Jaki jest czas oczekiwania na realizację zlecenia?

Zwykle dwa, trzy tygodnie, w sezonie nawet do paru miesięcy, dlatego warto zadbać o rezerwację terminu z pewnym wyprzedzeniem.

+-Czy udziela Pan gwarancji na wykonane prace?

Tak. Okładziny glazurnicze objęte są indywidualną gwarancją jakości. Na wykonane prace zwykle udzielam 2 letniej gwarancji.

+-Czy wykonuje Pan łazienki kompleksowo?

Tak, zajmuję się kompleksowym wykończeniem pomieszczeń łazienkowych, prócz glazurnictwa również w zakresie montaży i przeróbek instalacyjnych. Jeśli zachodzi potrzeba wykonuję także zabudowy i sufity podwieszane, łącznie z pełnym wykończeniem.

+-Czy zapewnia Pan transport i dobór materiału?

Tak. Jeśli zachodzi potrzeba, zajmuję się zakupem oraz dowozem praktycznie wszystkich materiałów.

+-Czy układa Pan również płytki wielkoformatowe, spieki kwarcowe, płytki z kamienia naturalnego?

Tak, układam spieki kwarcowe, płytki wielkoformatowe posiadając profesjonalny sprzęt.

+-Czy warto oszczędzać na robociźnie albo materiale?

Tak. Jeśli lubisz wracać do tematu remontów bez końca. Czy wiesz, że w łazience spędzasz 372 godziny w skali roku (około 15 dni). To jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, warto zadbać by było wykonane poprawnie.

+-Czy układa Pan płytki „bezfugowo”?

Nie. „Bezfugowe” układanie jest błędem wykonawczym, który powoduje, że tracimy gwarancję wykonawcy jak i producenta płytek. Oferuję układanie płytek z „bezpieczną” minimalną szerokością spoin, w zależności od miejsca oraz materiału (zwykle od 1-6mm).

+-Czy wykonuje Pan brodziki typu „walk-in”

Tak. Wykonuję brodziki „walk-in”, w podwójnej hydroizolacji, zarówno dla odpływów liniowych jak i punktowych.

+-Czy warto stosować spoiny epoksydowe?

Prawidłowe wykonanie niebrudzącej fugi epoksydowej nie jest łatwe, ale zdecydowanie warto ją stosować, np. w łazienkach i kuchniach.

+-Czy wykonuje Pan inne prace wykończeniowe?

Tak, jeśli w danym momencie mam na to czas.

+-Czy świadczy Pan usługę odbioru mieszkania?

Tak. Szerokie doświadczenie, jakie posiadam w branży budowlanej i wykończeniowej, w znaczący sposób zwiększają skuteczność wykrywania ewentualnych wad i niezgodności z normami.